Har vurup harman savurmuşlar 17 saat çalışıp hesap yapıyoruz

Mersin’in Toroslar ilçesinde CHP’li Abdurrahman Yıldız, 31 Mart yerel seçimlerinde oyların yüzde 47’sini alarak belediye başkanı oldu. Yıldız, hem ilçenin MHP’den CHP’ye nasıl geçtiğini hem de belediyeyi devraldıktan sonra karşılaştıkları manzarayı SÖZCÜ’ye anlattı. Yıldız şunları dile getirdi:  “Her anlamda har vurup, harman savrulan bir belediyecilik anlayışının hakim olduğunu seçim sürecinde tespit etmiştik. Seçilerek buna son verdik. Mazbatamızı aldığımız günden itibaren belediyenin röntgenini çekmeye başladık. Ben ve ekibim günlük ortalama 15-17 saat mesai harcıyoruz. Ortaya çıkan usulsüzlükler var. Kadrolaşma ile ilgili hiç düşünmeden önceki yönetimlerin yapmış olduğu, kamuya her anlamda zarar veren atamalar ve işe alımlar mevcut. Mali yanlışlar kadar liyakat sistemine zarar veren kadrolaşmalar tespit ediyoruz. Fakat bunları açıklamak için erken. Yakın zamanda bu çalışmayı kamuoyu ile paylaşacağız.”

TARIMSAL ÜRETİM ÖNEMLİ

Yıldız, Toroslar’da yapacaklarını da şöyle anlattı: “Toroslar halkının alması gereken tüm hizmetleri planladık, yaşama geçirmek adına çalışmaya başladık. Tüm alanlarda kadınlar, gençler, yaş almışlar, geleceğimiz olan çocuklar, dezavantajlı bireyler ve sayabileceğimiz bütün sosyal kesimler için gerçekten inanarak hazırladığımız projelerimizin gerçekleşmemesi için hiçbir neden yok, fakat doğa ve tarımsal üretim benim için çok önemli. Toroslar, yeşilin ve doğanın en güzel bölgesi. Fakat gerek merkezi politikalar yüzünden gerekse önceki dönem yöneticilerin boşvermişliğinden kaynaklı kayıpları büyük. Bunları tamir etmek bu makus talihi yenmek değiştirmek istediğim konuların başında geliyor.”

İlçedeki bütün kesimlerle uzlaşıp seçimi kazandık

CHP’li Abdurrahman Yıldız, Toroslar’da seçimi nasıl kazandıklarını şu cümlelerle ifade etti: “Bunu bir cümle ile açıklamak mümkün: İnanmak değişimi tetikleyen en büyük unsurdur. Şu an gerek kamuoyunda gerekse siyasi ve politik saha içerisinde konuşulan faktör konjonktürel durum olsa da Toroslar özelinde bu durum gerçekten farklı. Toroslar kurulduğundan bu güne aynı siyasi bakış açısı tarafından yönetilmiş. Biz de bu makus talihi yenmek için mümkün olan tüm kesimlerle bir uzlaşı gerçekleştirip gerçekten inandığımız projelerle yola çıktık.

HALKI İNANDIRDIK

Toroslar halkı gerçekten sadece yoksun oldukları temel belediyecilik hizmetlerine değil bir değişime, bir vizyona inandılar. Geleceğe dair tarımsal üretimden sanata, eğitime, insana dair ne varsa anlattığımız projelerin kendilerine ait olduğuna inandılar. Yarışa geç başlamamıza rağmen dokunduğumuz, konuştuğumuz meramımızı anlattığımız tüm yurttaşlar buna inandı. İnanmakla kalmadı kendi çeperlerindeki herkesle bunları paylaşarak yayılmasını sağladılar. Nasıl ki adaylık sürecimizde kentin tüm paydaşları ile bir uzlaşıda birleştiysek seçim sürecinde de halkımızla uzlaşımızı gerçekleştirdik. Neredeyse oyların yarısına yakınını aldık ve bu seçimle Toroslar halkı, Toroslar’da yaşayan tüm kesimler kazandı.”

Vahap Seçer seçimde işleri kolaylaştırdı

TOROSLAR’ı kazanan Abdurrahman Yıldız, bunda Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in 2019’dan beri il genelinde yürüttüğü çalışmaların katkısının büyük olduğunu söyledi. Yıldız “Sayın Seçer’in 2019 yılından bu yana yönettiği halkçı ve sosyal belediyecilik hizmetlerinin sonucunun sandığa yansıdığını hep birlikte gördük. Hizmette hiç ayrım yapılmadı. Neredeyse otuz yıldır su sorunu yaşayan köylere dokunuldu, kentin en ücra noktalarında yol çalışmaları başladı. Ayrıştırılan halkı bir araya getirecek projeleri önceleyerek toplumsal barışı sağladı. Vatandaş da bazı şeylerin farkına vardı ve bunun karşılığını Toroslar’da da aldık” diye konuştu.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir