Ekonomist Korhan Berzeg’ten acı haber: Eşinin son paylaşımı yürekleri dağladı!

Dünyaca ünlü ekonomist Korhan Berzeg, 312 gün önce Balıkesir’deki yazlık evinden köpeği Tina ile ayrıldı. Bir daha da kendisinden haber alınamadı. Özel eğitimli köpeği Tina, 74 gün sonra eve döndü ancak 250 kilometrekarelik alanda 5 kez aranan Berzeg bulunamadı. Türkiye’nin konuştuğu gizemli olayda, çarpıcı bir gelişme yaşandı. Ekonomistin yazlık evine sadece 4 kilometre uzaklıkta Berzeg’e ait kimlik ve kredi kartı, kıyafet ile insana ait olduğu değerlendirilen kemik parçalarına ulaşıldı. Olayla ilgili soruşturma sürerken, Berzeg’in eşinin son paylaşımı yürekleri dağladı.

TİNA 74 GÜN NEREDE KALDI?

Arama çalışmaları sona ererken Berzeg’in özel eğitimli köpeği Tina’nın 74 gün sonra Gönen’deki eve dönmesi, umutları yeniden artırdı. Dışkı ve kan örneklerine bakılarak doğada kalmadığı anlaşılan Tina, ekiplerin başlattığı arama çalışmalarına katıldı. Ancak hiçbir sonuç çıkmadı. 50 kişilik ekiple sürdürülen arama çalışmaları, Korhan Berzeg kaybolduktan 130 gün sonra, 24 Ekim’de sonlandırıldı.

KİMLİK VE KREDİ KARTI BERZEG’E AİT ÇIKTI

Dün saat 13.30 sıralarında ise heyecan veren bir gelişme yaşandı. Gelgec Mahallesi Muhtarı Ahmet Gülay, mahalleye gelen su ile ilgili inceleme yaptığı sırada Korhan Berzeg’in Armutlu Mahallesi’nde bulunan evinin 4 kilometre uzağındaki ormanda dere kenarında Berzeg’e ait kimlik ve kredi kartı, kıyafet ile insana ait olduğu değerlendirilen kemik parçalarına ulaştı!


Gülay’ın haber vermesi üzerine bölgeye çok sayıda jandarma ekibi çağırıldı. Cumhuriyet Savcısı ile jandarma ekiplerince olay yerinde yapılan çalışmanın ardından kemik parçaları ile kıyafet ve eşya parçaları incelenmek üzere Adli Tıp Kurumu’na alındı. Balıkesir Valiliği de bulunan kimlik ve kredi kartının Korhan Berzeg’e ait olduğunu açıkladı.


EŞİNİN PAYLAŞIMI YÜREK YAKTI

Korhan Berzeg’in İngiliz eşi Angela Berzeg ise 312 günden bu yana arama çalışmalarını yakından takip etti. Köpeği Tina ile birlikte İstanbul Büyükada’daki evlerine dönen ve Gönen’deki yazlık evi boşalttığı öğrenilen Angela Berzeg’in sosyal medya hesabından yaptığı son paylaşım yürek yaktı.

Eşini 300 gün geçmesine rağmen umutla bekleyen Angela Berzeg’in “Kocam kaybolalı 300 günden fazla oldu. Hala iyi haberler bekliyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir